Olimpiada Net Masters Cup - wyniki I etapu

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 20.03.2013 odbył się w naszej szkole pierwszy etap olimpiady wiedzy o internecie Net Masters Cup. Do olimpiady przystąpiły trzy osobowe reprezentacje każdej klasy technikum informatycznego. Oto wyniki:

  • Klasa 1iT (Krystian Jedliński, Karol Nita, Łukasz Gromek) - 26 punktów
  • Klasa 3iT (Mateusz Ofiara, Radosław Wąsik, Dawid Pawka) - 22 punkty
  • Klasa 4iT (Adrian Nosek, Jakub Łoszak, Damian Jakubecki) - 21 punktów
  • Klasa 2jT (Kamil Oszust, Mateusz Partyka, Arkadiusz Nita) - 20 punktów
  • Klasa 2iT (Piotr Doliński, Grzegorz Serafin, Piotr Wieleba) - 18 punktów

Ogłoszenie wyników 4 kwietnia - najlepsze drużyny z województwa awansują do etapu drugiego.

Organizatorem olimpiady w naszej szkole od czterech lat jest p. Damian Kudła.

Kilka słów o olimpiadzie Net Masters Cup

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie skierowana do młodzieży oraz nauczycieli to nie tylko największy tego typu konkurs w Polsce, ale i jeden z większych w Europie. Dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach informatycznych. Do uczestnictwa w Olimpiadzie zaproszonych jest co roku ok. 15 tys. szkół z całej Polski. Pierwszych pięć edycji organizował Dialog, który w 2011 roku dołączył do Grupy Netia. W ostatniej V edycji w ścisłych rozgrywkach uczestniczyło 4643 drużyn, co daje ponad 23 tys. uczestników.

VI edycja odbędzie się w okresie od stycznia do czerwca 2013 roku. Olimpiada składa się z dwóch etapów rozgrywanych online i Wielkiego Finału organizowanego na żywo w Warszawie, w którym weźmie udział 22 najlepszych drużyn. To właśnie 17 czerwca okaże się, która drużyna wygra główną nagrodę – pakiet opieki podczas studiów, w tym m.in. stypendium finansowe w wysokości 5000 złotych, płatny staż w Grupie Allegro, uczestnictwo w konferencjach tematycznych, warsztaty z trenerami i pomoc przy pisaniu pracy magisterskiej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn komputerowy CHIP, na łamach którego zorganizowany zostanie konkurs umożliwiający drużynom, które nie dostały się do finału, zdobycie tzw. „Dzikiej Karty” uprawniającej do startu Wielkim Finale . Więcej informacji na stronie www.netmasterscup.pl