Wycieczka integracyjna na Paintball

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

22 października 2019 roku uczniowie klas pierwszych technikum informatycznego (1jT, 1iTg, 1jTg)  pod opieką wychowawców – p. Damiana Kudła, p. Damiana Pietronia, p. Aleksandry Nowosad oraz p. Agnieszki Kurzyny wzięli udział w wycieczce integracyjnej na Paintball do Leszczyny.

            Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołów klasowych, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, budowanie umiejętności pracy w grupie, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

            Pierwszym etapem wycieczki było zapoznanie się z historią wczesnośredniowiecznego grodziska w Leszczynie. Zaciekawieni historycznym opisem tego miejsca, które znajduje się na tablicy informacyjnej przy parkingu, udaliśmy się na wędrówka po grodzisku. Po pokonaniu krótkiego, leczy wymagającego szlaku, przeszliśmy na pole painballowe.

             Na miejscu przedstawiono nam regulamin i zasady bezpiecznej gry w paintball. Ubrano w kombinezony, maskę ochroną do gry paintball oraz markery wyposażone w kulki wypełnione farbą. Pierwszy, rozgrzewkowy mecz rozegrali między sobą uczniowie i nauczyciele. W ciągu kilku następnych godzin pod okiem instruktora uczniowie rozegrali w grupach kilka ciekawych scenariuszy, między innymi: walkę o flagę lub pojedynek. Dzięki temu przekonali się, jaką wartość niesie współpraca w zespole, bowiem  na ostateczny sukces zawsze składa się praca całej grupy. Zwieńczeniem dobrej zabawy było wspólne grillowanie, w trakcie którego uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem podczas gry. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i z planem już kolejnego wyjścia na pole paintballowe.

FOTOGALERIA