Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nasza szkoła w tym roku zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”. Głównym celem tegorocznej akcji jest przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm.

W związku z tym w dniu 22.10.2019 r. uczniowie klasy 1bg (IIILO) oraz klasy 1cg (IIILO) wzięli udział w pierwszej części zajęć, które prowadziła p. Monika Dziurda, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości oraz kompetencji. Podczas lekcji uczniowie obejrzeli film animowany pt. "Wyścig o sukces w biznesie" oraz prezentację "Modele biznesowe na przykładzie Business Model Canvas", które stanowiły ciekawy element wprowadzenia do zajęć. Następnie młodzież wypełniła karty pracy, tworząc uproszczony model biznesowy (Business Model Canvas) oraz wniosek do Platform startowych dla nowych pomysłów. Ponadto każdy uczestnik zajęć otrzymał broszurę "Unia Europejska - najważniejsze informacje" oraz upominek.

Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego też za tydzień odbędą się kolejne, podczas których młodzież będzie grała w grę edukacyjną „Czas na Start-up!”. W trakcie gry uczniowie wcielą się w młodych przedsiębiorców, stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Uczestnicy rozgrywek będą rozwijali własny start-up i dążyli do tego, aby ich firma była numerem 1 na rynku.

FOTOGALERIA