Wyjazd na paintball „Na Podgrodziu”

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dnia 31 października 2019 roku uczniowie klasy IaT, IIIbT oraz IVdT pod kierunkiem Pani Wiesławy Widomskiej oraz Pani Grażyny Sadowskiej wzięli udział w wycieczce na paintball „Na Pozdgrodziu” w miejscowości Leszczyna.

Na początku uczniowie zostali zapoznani z regulaminem obowiązującym na terenie rozgrywek zespołowych. Następnie właściciele Centrum Paintballowego Pan Mateusz Chołody wraz z żoną Eweliną przekazali każdemu uczestnikowi wyposażenie do gry to jest: maskę ochronną, mundur ochronny, oraz marker (karabin) z butlą HP. Prowadzący zawody drużynowe udostępnił graczom wejście na pole, powietrze HP (jeśli się skończy), określił czas gry – do ostatniej kulki. Dla uczniów samo dobieranie strojów było już atrakcyjne. Ale prawdziwa zabawa zaczęła się podczas rozgrywek zespołowych, kiedy to uczniowie podzielili się na trzy drużyny z liderem na czele, każda grupa otrzymała inny kolor szalików, amunicję (400 kulek na osobę) i rozpoczęła się rywalizacja. I turniej miał na celu zdobycie jak największej liczby flag, w II turnieju uczniowie z pomocą dwóch sanitariuszy w każdej drużynie walczyli o „jedno życie”, a III część to było już wystrzelanie zgromadzonych zapasów kulek z farbą. Prowadzący byli bardzo życzliwi, w zrozumiały sposób przekazywali zasady gry i wspólnie z opiekunami wycieczki czuwali nad bezpieczeństwem uczestników. Uczniowie ustalali taktykę przed każdą rozgrywką, obstawiali wcześniej miejsca na placu rozgrywek oraz kibicowali grającym.

Dziękujemy bardzo organizatorom Pani Ewelinie i Panu Mateuszowi za zaprezentowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, a wszystkim uczestnikom wycieczki za dobrą zabawę i dostosowanie się do regulaminu obowiązującego na polu gry.

FOTOGALERIA

Opracowanie i fotografia: Wiesława Widomska