EKOLOGIA I HISTORIA

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

19 marca br. uczniowie z klas: IbT, III d T, I dT i I b LO, pod opieką p. Małgorzaty Kwiatkowskiej i p. Marii Miśkiewicz, uczestniczyli w wycieczce do Lublina. W programie wyjazdu, być może dość zaskakująco, połączyliśmy tematykę proekologiczną i nietypową lekcję historii.

Odwiedziliśmy American Corner, gdzie uczestniczyliśmy w wykładzie p. Jacka Bożka (założyciela Klubu Gaja) na temat ekologii. Wykład był częścią projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Klub Gaja we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia i Ambasadą USA w Polsce. Pan Jacek Bożek w bardzo przystępny i bezpośredni sposób zachęcał do dbania o środowisko naturalne, m.in. do włączenia się w akcję sadzenia drzew (stąd prezent od Ambasady USA – kilkanaście drzewek, które zasadzimy przy szkole) oraz wspierania finansowo akcji ratowania koni (wystarczy zbierać makulaturę i uzyskane pieniądze przekazać na konto Klubu Gaja).

Potem obejrzeliśmy film „Kurier” w reżyserii W. Pasikowskiego. Film opowiada fragment życia postaci niezwykłej w historii naszego kraju – Jana Nowaka Jeziorańskiego. Pomysłodawcą filmu był dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. To sprawnie zrealizowana sensacyjna historia szpiegowska, którą powinni zobaczyć wszyscy.

FOTOGALERIA