Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - eliminacje szkolne

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 13 marca 2019 roku nasi uczniowie brali udział w szkolnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana z siedzibą w Lublinie.

Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 45 bardzo trudnych i szczegółowych pytań. Zakres merytoryczny tegorocznej edycji obejmuje Księgę Wyjścia i List do Rzymian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Do testu przystąpiło 20 uczestników. Nie było łatwo. Uczestnicy mogli uzyskać łączną notę 90 punktów. Ostatecznie próg zdawalności czyli 45 punktów przekroczyło 5 osób. Do etapu wojewódzkiego (diecezjalnego), który odbędzie się 25 kwietnia w Lublinie zakwalifikowały się 3 osoby.

Oto lista szczęśliwców: Łukasz Stęga (II jT), Angelika Mikita (I bT), Gabriel Oszust (I jT).

Niestety miejsc w kolejnym wojewódzkim etapie jest tylko trzy …… a poziom był bardzo wyrównany. Ale nie ma czego zazdrościć. Przed etapem wojewódzkim naszych reprezentantów czeka mnóstwo pracy. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i ….. dobre ocenki z religii :) Całość wyników została już wywieszona na tablicach ogłoszeń.

FOTOGALERIA

Opracowanie: Elżbieta Lewniewska, Lilla Kowalska, ks. Jarosław Chwiejczak, ks. Maksymilian Robak. Zdjęcia: Tomasz Samolej.