Ważne wydarzenia (kl. mund)

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

           12 listopada 2013 r. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku po raz pierwszy w historii szkoły wręczono uczniom liceum ogólnokształcącego z innowacją pedagogiczną „Wojsko i straż graniczna” certyfikaty ukończenia szkolenia z zakresu straży granicznej.

       39 uczniów liceum z rąk mjr SG Tomasza Mila z PSG w Lublinie, reprezentującego komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, w asyście kuratora Krzysztofa Babisza i dyrektora zespołu Andrzeja Ciupaka otrzymało certyfikaty. Ceremonia wręczenia odbyła się podczas akademii z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne i dyrekcja szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, a wśród nich: starosta Andrzej Maj, wicestarosta dr Jarosław Czerw, zastępca burmistrza Jarosław Stawiarski, komendant PSP Artur Bis, zastępca komendanta KPP Krzysztof Oszust, dyrektor PZPP Andrzej Miśkiewicz, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, dyrektor bursy Grzegorz Posyniak, przewodniczący związków zawodowych oraz wielu innych znamienitych gości.

Uroczystość prowadził ppor. rez. Henryk Józiuk.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

      W całym kraju 11 listopada odbywają się marsze, parady, imprezy sportowe związane ze Świętem Niepodległości. Kraśnickie obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. WNMP oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem żołnierzy 24 Pułku Ułanów im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stefana Żółkiewskiego. Następnie ulicami miasta przemaszerowano pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, by tam delegacje mogły złożyć wiązanki. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz miasta, powiatu, instytucji działających w Kraśniku oraz mieszkańcy.

         W uroczystości uczestniczyli także uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 3 – I a T, IIa T, III a T, II b LO, II c LO, wychowawcy i nauczyciele – Małgorzata Kwiatkowska, Wioletta Szachniewicz, Katarzyna Kotula, Izabela Mazur, Joanna Ambrożkiewicz, Maciej Brodacki, Lidia Turkowska, Andrzej Podhorodecki i Iwona Zielińska.

         Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Święta Niepodległości. W poczcie sztandarowym wystąpili – Kołtun Paulina, Fryza Magda i Koszałka Jakub ( II c LO). Uczniowie - Kołtun Sylwia (II c LO), Lisicka Aneta (II c LO) oraz Wicik Karol (I a T) złożyli kwiaty pod pomnikiem żołnierzy 24 Pułku Ułanów. Ważne zadanie przypadło chłopcom z klasy II a T, którzy pełnili warty honorowe ( Dudek Kamil i Jakubczak Łukasz pod pomnikiem żołnierzy 24 Pułku Ułanów oraz Wieleba Tomasz i Likos Dawid pod pomnikiem J. Piłsudskiego), a także wciągali flagę państwową (Cieślicki Mateusz, Wójtowicz Sebastian i Kapica Łukasz). Wszyscy uczniowie, biorący udział w uroczystości, godnie reprezentowali naszą szkołę i należą im się słowa podziękowania.

Klasy mundurowe do uroczystości przygotował pułkownik rez. Andrzej Podhorodecki.

Zdjęcia – Iwona Zielińska

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

       28 czerwca 2013 r. klasy mundurowe Zespołu Szkół nr 3 obchodziły w Białce k/Parczewa uroczyste zakończenie roku szkolnego. W uroczystości wzięli udział uczniowie przebywający na obozie szkoleniowym z klas: I a T, I b LO, I c LO, II a T, II c LO i II d LO, wychowawcy i instruktorzy. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością dyrekcja Z  S nr 3, wychowawcy, przedstawiciel KO w Lublinie oraz rodzice. Po części oficjalnej i okolicznościowych przemówieniach odbyła się msza polowa. Następnie najlepszym uczniom zostały wręczone nagrody i wyróżnienia, a rodzicom listy gratulacyjne.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

4.06. 2013 r. w Zespole Szkół nr 3 odbyły się II Licealia Powiatu Kraśnickiego.

Jedną z wielu atrakcji tego dnia były zawody sprawnościowe między drużynami uczniów klas mundurowych. Do „Toru przeszkód” zgłosiło się sześć sześcioosobowych zespołów. Uczestnicy, mimo niesprzyjającej pogody, doskonale radzili sobie z pokonywaniem przeszkód i wykazali się nie tylko odwagą, ale i dużą sprawnością fizyczną.