Obozy i szkolenia (kl. mund.)

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

2 grudnia 2013 klasy Ia T , IIa T i IIIa T wraz z opiekunami p.Anną Dudkiewicz, p.Anną Wybraniec i p. Piotrem Jaroszem oraz pułkownikiem A. Podhorodeckim odbyli wycieczkę programową do Jednostki Wojskowej w Lublinie. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda codzienne życie mundurowych. W trakcie zajęć m.in. ćwiczyli strzelanie na symulatorze, mogli przymierzyć ochronny uniform, zakładany w razie skażenia bronią chemiczną, a także zapoznali się z obsługą radiostacji. Z zaciekawieniem słuchali też o tym, jakie ,,korzyści" mają ci,którzy wybrali zawód żołnierza... Niektórzy nawet zaczęli się poważnie zastanawiać nad tym, by pozostać już w mundurze na stałe :-)

/ opracowanie - Anna Dudkiewicz/

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

                Dnia 18 XI 2013 roku klasa 1aT rozpoczęła łączenie teorii z praktyką. Zwarta grupą wraz z opiekunami p. Anną Dudkiewicz i p. Anną Wybraniec wyruszyła do Bychawy, by oddać swe pierwsze strzały. Mimo zimna humory wszystkim dopisywały. Krótkie szkolenie przeprowadzone przez płk. A Podhorodeckiego oraz przedstawiciela Legii Akademickiej KUL i do ,,roboty "! Efekty były różne, np. Daniel strzelał w tarczę Karola, ale nic to! To dopiero początek.... Na zakończenie pan pułkownik wyróżnił najlepszych strzelców no i okazało się, że wśród nich jest Julia- dziewczyny górą! (chociaż w tej klasie są tylko dwie) :-) Dodatkowo pierwsze kroki młodych strzelców filmowała kraśnicka telewizja.

Opracowanie - Anna Dudkiewicz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

              18 listopada 2013 roku klasy – II a T i III a T, pod opieką wychowawców, wyruszyły do Bychawy, aby doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Był to już kolejny wyjazd tej grupy uczniów na strzelnicę. Uczniowie oddali po kilka strzałów z broni krótkiej i długiej, oczywiście pod czujnym okiem płk. A. Podhorodeckiego i przedstawiciela LOK. Lepiej radzili sobie w tej rywalizacji uczniowie klasy III a T – jak widać trening czyni mistrza. Ponadto w wyjeździe uczestniczył przedstawiciel Legii Akademickiej KUL, który przeprowadził krótkie szkolenie oraz zachęcił kilku uczniów klasy II a T do udziału w pracach Legii. Pomimo chłodu humory dopisywały wszystkim, zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Opracowanie i zdjęcia: Małgorzata Kwiatkowska