UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU „WOLNOŚĆ. GODNOŚĆ. NIEPODLEGŁOŚĆ”

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W piątek 23 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, który nazywaliśmy "Niepodległą” i nad którym pracowaliśmy od początku roku. Za nami czytanie „Przedwiośnia”, gra miejska, konkurs historyczny, koncert pieśni patriotycznych, a lada dzień zamykamy wystawę, która okazała się najbardziej wymagającym i pracochłonnym wyzwaniem.

Gdyby nie wsparcie całej rzeszy uczniów i nauczycieli, byłoby znacznie trudniej. Chcieliśmy im podziękować, a szczególnie zaangażowanych nagrodzić.

W realizacji projektu wzięło udział w sumie 87 uczniów oraz 10 nauczycieli, co – jak obliczyliśmy – stanowi mniej więcej 1/10 społeczności szkoły. Nie sposób wymienić w tym miejscu wszystkich, ale warto wspomnieć tych, którzy wyróżnili się w szczególny sposób. Oto oni:

• Natalia Lenart (rekordzistka, brała udział w sześciu działaniach), Agnieszka Kołosińska, Wiktoria Dudzińska - klasa II b LO, Mateusz Lenart, Karol Kania – klasa IV d T (realizatorzy przynajmniej trzech różnych działań)

• Mateusz Wereski – III b LO, Aleksandra Bęc – I b T, Jakub Stefanek – II b LO (laureaci konkursu historycznego)

• Damian Łojek, Emil Sierakowski, Kacper Ołownia, Kacper Bałoszek - kl. I b LO, Jakub Łukasiewicz, Łukasz Kaczkowski kl. I c T, Kamil Czerebak - kl. I c T (zwycięstwo drużynowe w grze miejskiej)

• Aleksandra Bigos – I b LO, Dominika Żaba, Natalia Surdacka, Agnieszka Domańska, Natalia Jarzyna, Paulina Chruściel, Marcin Pawka, Wiktoria Dul, Eryka Bochen – kl. II b LO, Izabela Majerowska – I b LO, Mateusz Redwan – IV c T, Magdalena Świąder – III i T (udział w dwóch wydarzeniach).

Wręczanie dyplomów, nagród i upominków odbyło się z udziałem członka Zarządu Powiatu Tomasza Mularczyka, dyrektor szkoły Anety Jabłońskiej – Ośki oraz wicedyrektorów: Henryka Cybulaka, Dariusza Głuchowskiego i Krzysztofa Ślusarza.

To nie koniec, bo czeka nas w najbliższą środę wycieczka do Warszawy (nagroda dla uczestników projektu), a potem sprawozdanie dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i trud katalogowania eksponatów zebranych na wystawę. Szkoda tak po prostu uprzątnąć ten naprawdę ciekawy zbiór. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy uznali, że stulecie Niepodległości Polski zasługuje na godną oprawę !

FOTOGALERIA

Opracowanie: Izabela Mazur, zdjęcia: Anna Wybraniec