ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „NIEPODLEGŁA”!

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

TYLKO 257 SZKÓŁ Z CAŁEJ POLSKI OTRZYMAŁO DOFINANSOWANIE DO PROJEKTU. NASZA SZKOŁA JEST JEDNĄ Z NICH!

I TY MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W UCZCZENIU 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ!

PRZECZYTAJ, WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE, ZGŁOŚ SIĘ DO SWOJEGO NAUCZYCIELA HISTORII LUB JĘZYKA POLSKIEGO.

OTO NASZE PLANY:

1. Narodowe Czytanie w „Trójce” – „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego – ZAPRASZAMY JUŻ 25 WRZEŚNIA. CHĘTNI DO PUBLICZNEGO CZYTANIA MILE WIDZIANI – już!!!

2. Wystawa pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości i historią II Rzeczpospolitej – POSZUKAJ W ZBIORACH RODZINNYCH, OPISZ WEDŁUG WSKAZÓWEK NAUCZYCIELI, ZGŁOŚ SIĘ DO GRUPY, KTÓRA BĘDZIE URZĄDZAŁA WYSTAWĘ – termin do 5 października!

3. Zaprojektowanie i wykonanie kart okolicznościowych oraz rozdanie ich mieszkańcom Kraśnika w czasie uroczystości rocznicowych – TO PROPOZYCJA DLA UTALENTOWANYCH PLASTYCZNIE LUB SPRAWNYCH INFORMATYKÓW. ZGŁOŚ PROJEKT (W WERSJI ELEKTRONICZNEJ LUB W POSTACI RYSUNKU, GRAFIKI, KOLAŻU ITP.) – termin ostateczny zgłaszania projektów – do 15 października.

4. Koncert pieśni patriotycznych „Dla Niepodległej” – PROPOZYCJA DLA ŚPIEWAJĄCYCH I GRAJĄCYCH NA INSTRUMENTACH. ZAPRASZAMY DO ZBIOROWEGO ŚPIEWANIA 9 listopada!

5. Konkurs wiedzy historycznej na temat odzyskania i budowy niepodległości Polski przygotowany w aplikacji kahoot.it – TA PROPOZYCJA WYMAGA KONKRETNEJ WIEDZY. PO WSKAZÓWKI ZGŁOŚ SIĘ DO NAUCZYCIELA HISTORII – konkurs przeprowadzimy w październiku.

6. Gra miejska „Śladami przeszłości” poświęcona historii miasta – ZAPRASZAMY KLASY MUNDUROWE I WSZYSTKICH CHĘTNYCH W POŁOWIE PAŹDZIERNIKA. POTRZEBNA BĘDZIE WIEDZA O HISTORII MIASTA. WSKAZÓWKI ZNAJDZIECIE WKRÓTCE NA TEJ TABLICY.

7. Wycieczka jednodniowa do Warszawy i Sulejówka – TO BĘDZIE NAGRODA DLA 40 NAJBARDZIEJ ZAANGAŻOWANYCH W PROJEKT UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY – odbędzie się w listopadzie.

POKAŻCIE, ŻE NIEPODLEGŁOŚĆ JEST DLA WAS WAŻNA!