„Praktyka czyni mistrza” – znowu pojedziemy do Grecji!

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Projekt skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku o kierunku kształcenia:
- technik informatyk
- technik hotelarstwa
- technik logistyk

Uczniowie naszej kolejny już po raz trzeci wyjadą do Grecji, aby realizować tam program zagranicznego stażu zawodowego. Projekt „Praktyka czyni mistrza – uczniowie ZS3 w Kraśniku na zagranicznym stażu zawodowym” o numerze 2019-1-PL01-KA102-062111 otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Niniejszy projekt zakłada realizację dwóch zagranicznych mobilności, w których udział weźmie w sumie 60 uczniów kształcących się w zawodach: Technik Hotelarstwa, Technik Informatyk oraz Technik Logistyk. Będą mieli oni okazję realizować - stworzony we współpracy z naszym partnerem, KIKA Mobility Center – program praktyk, który zostanie uzupełniony przez program kulturowy. Pozwoli to na wszechstronny rozwój uczestników projektu, którzy będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności i kompetencje, zdobędą ciekawe doświadczenie i poznają lepiej grecką kulturę, wraz z jej dziedzictwem historycznym. Pierwsza mobilność w ramach projektu odbędzie się między 11 a 22 listopada 2019 roku, druga między 27 kwietnia a 8 maja 2020 roku. W każdej z nich weźmie po 10 uczniów z danego zawodu.